اخبار
.

به‌روزرسانی و خرید تجهیزات آزمایشگاه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی آبادان

1400/6/30 سه‌شنبه

معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آبادان از به‌روزرسانی و خرید تجهیزات آزمایشگاهی جدید به منظور ارتقای کیفی و کمی آزمایشگاه‌های آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر سارا مبارک اظهار داشت: پس از پیگیری‌های مداوم به منظور اخذ بودجه لازم جهت ارتقای کیفی و کمی آزمایشگاه‌های معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آبادان، تجهیزات آزمایشگاهی جدید و به‌روز خریداری شد و صبح امروز بخش زیادی از این تجهیزات در آزمایشگاه‌های این معاونت استقرار یافت.

وی گفت: این تجهیزات که از تکنولوژی روز بهره‌مند هستند، دارای کاربردهای فراوان در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و صنعتی بوده و کیفیت و سهولت انجام امور آموزشی و تحقیقاتی اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارشناسان در راستای این زمینه‌ها را در پی داشته و پیشبرد اهداف دانشگاه علوم پزشکی آبادان با محوریت انجام طرح‌های تحقیقاتی و پروژه‌های صنعتی را بیش از پیش میسر می‌نمایند.

دکتر مبارک افزود: طی دوسال گذشته، آزمایشگاه‌های فیزیولوژی، ارگونومی و ایمنی صنعتی، بافت‌شناسی و پاتولوژی، قارچ‌شناسی و پسماند و کارگاه‌های موتورتلمبه و نقشه‌کشی در معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری این دانشگاه راه‌اندازی شده که با بهره‌برداری از تجهیزات جدید خریداری شده، ضمن رفع نیازهای این 7 مجتمع آزمایشگاهی-کارگاهی، تجهیزات و قابلیت‌های سایر آزمایشگاه‌های این معاونت به‌ویژه آزمایشگاه جامع تحقیقات به‌روزرسانی خواهد شد.

كلمات كليدی :دانشگاه علوم پزشکی آبادانآزمایشگاه جامع تحقیقاتخرید تجهیزات آزمایشگاه‌های آموزشی و پژوهشیمجتمع آزمایشگاهیتجهیزات آزمایشگاهی