دوشنبه 4 مرداد 1400  

اخبار

1400/3/8 شنبه

موافقت با راه‌اندازی واحد توسعه تحقیقات بالینی مرکز آموزشی درمانی بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان.

دکتر سارا مبارک؛ معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آبادان از موافقت با راه‌اندازی واحد توسعه تحقیقات بالینی مرکز آموزشی درمانی این دانشگاه خبر داد..

.
دکتر مبارک گفت: پیرو درخواست دانشگاه علوم پزشکی آبادان مبنی بر ایجاد واحد توسعه پژوهش‌های بالینی،  با نامه‌ای از جانب دکتر فرید نجفی؛ معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، موافقت با راه‌اندازی واحد توسعه تحقیقات بالینی مرکز آموزشی درمانی بیمارستان آیت‌الله طالقانی به این دانشگاه ابلاغ شد.

دکتر مبارک اظهار داشت : واحدهای توسعه تحقیقات بالینی با هدف ترغیب و توانمندسازی اعضای هیأت علمی، تقویت ساختارهای پژوهشی و فراهم کردن تسهیلات به منظور انجام تحقیق و پژوهش در بیمارستان‌های آموزشی ایجاد می‌شوند و بر همین اساس ما در دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز سعی بر ایجاد و تقویت زیرساخت‌های مربوطه خواهیم نمود.

معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آبادان افزود: گسترش و ارتقای کمی و کیفی پژوهش‌های منطقه‌ای و ملی در زمینه‌های بالینی، همراستایی و ارتباط بیشتر بین رشته‌های علوم پایه و بالینی و افزایش همکاری پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور با پژوهشگران و محققین را می‌توان از جمله برنامه‌ها و سیاست‌های این واحدها برشمرد.

 
.
آرشیو
كلمات كليدی :دانشگاه علوم پزشکی آبادانواحد توسعه تحقیقات بالینیپژوهشتحقیقات و فناوری
نسخه قابل چاپ
بیشتر