دوشنبه 4 مرداد 1400  

اخبار

1400/3/4 سه‌شنبه

دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه ارتقا یافت.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از تبدیل وضعیت دانشکده علوم پزشکی این شهرستان به دانشگاه در سفر دوم وزیر بهداشت به آبادان خبر داد..

.
دکتر شکرالله سلمان زاده روز دوشنبه در مراسم پویش ره سلامت و افتتاح طرح های حوزه سلامت دانشگاه های علوم پزشکی اهواز و آبادان ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: اگرچه اولویت وزارت بهداشت سلامت مردم است اما اقدامات عمرانی و توسعه ای در مناطق کمتر توسعه یافته یکی از اقدامات مفید این وزارتخانه بوده است.
وی افزود: اگر در روز سوم خرداد سال ۶۱ ایثارگران برای حفظ این وطن تلاش کردند امروز در خردادماه ۱۴۰۰ سفید پوشان ایران اسلامی در مبارزه با کرونا از حریم سلامت مردم ایران دفاع می کنند.
سلمان زاده گفت: بعد از ۱۳۳ روز در حال عبور از  موج سنگین کرونا از استان خوزستان هستیم هرچند که آثار این خستگی بر چهره‌ مدافعان سلامت نقش بسته است.
وی افزود: نوید می دهم در روزهای آتی با وجود سختی های فراوانی که کادر درمان متحمل شده است این سیر نزولی بیماری همچنان ادامه داشته باشد.
سلمان زاده گفت: در بهمن سال ۹۷ اولین سفر استانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان خوزستان صورت گرفت و ایشان قول تبدیل وضعیت دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه را به مردم دادند که امروز محقق شد.
وی افزود: منطقه آزاد اروند به عنوان پهناورترین و پرجمعیت ترین منطقه آزاد کشور و دانشکده علوم پزشکی آبادان به عنوان تنها دانشکده حاضر در مناطق آزاد کشور می تواند به یک دانشکده علمی در منطقه تبدیل شود.
 
.
آرشیو
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بیشتر